Numer produktu: 51187
GTIN/EAN: 4250390880133
557,99 €
Natychmiast dostępny, czas dostawy 2 - 3 days(1)
• System filtrów stawowych z technologią ruchomego złoża
• Skuteczne oczyszczanie mechaniczne i biologiczne
• Zintegrowana lampa UVC o mocy 55 W
• Przepływ 13 000 l/h
• Innowacyjny system samoczyszczący
Informacje dot. produktu "SunSun CPF-50000 Filtr ciśnieniowy do stawu, wydajność 13 000 l/h / moduł UVC 55 W, filtr ciśnieniowy do stawu z ruchomym złożem, biologiczny system oczyszczania stawu"
Przegląd serii ciśnieniowych filtrów do oczek wodnych CPF
Seria ciśnieniowych filtrów do oczek wodnych CPF należy do najnowszej generacji filtrów do oczek wodnych. Łączy mechaniczne i biologiczne czyszczenie z najnowocześniejszą technologią UV. Filtr CPF 50000 zapewnia stabilną równowagę biologiczną w dużych stawach i znacznie poprawia jakość wody bez użycia środków chemicznych. Zapewnia czystą wodę w stawach o pojemności bez ryb do 100 000 litrów lub z rybami do 50 000 litrów.
Efektywna filtracja i kontrola glonów
System filtracyjny powinien działać 24 godziny na dobę, aby optymalnie wspierać zdrowy klimat, bujną roślinność i dobre samopoczucie ryb. Skuteczna filtracja jest osiągana przy użyciu różnych materiałów, takich jak kulki biologiczne, specjalne żółte i niebieskie gąbki o różnych prędkościach przepustowości i odstojnik UV-C. Zintegrowana lampa UV-C zapewnia wodę wolną od glonów.
System ruchomego złoża
Najważniejszym elementem filtra jest dodatkowy system ruchomego złoża, który wyraźnie odróżnia ciśnieniowy filtr do oczka wodnego od innych ciśnieniowych filtrów do oczek wodnych pod względem wydajności czyszczenia.
Jak działa system z ruchomym złożem
Proces ze złożem fluidalnym lub proces filtra ze złożem ruchomym opiera się na oczyszczaniu ścieków przemysłowych i zapewnia skuteczne usuwanie toksyn, takich jak amon/amoniak, azotyny i azotany. Wewnątrz bioreaktora specjalne media filtracyjne (kulki), znane jako nośniki, są utrzymywane w zawiesinie i wirowane przez przepływ. Istnieją różne nośniki błony bakteryjnej, np. kulki lub biobloki.
Inne cechy i wydajność
Na przykład wkłady mikrofiltracyjne Evolution Aqua K1 oferują szczególnie dużą powierzchnię. Najważniejszym kryterium dla mediów filtracyjnych stosowanych w filtrze ze złożem bąbelkowym jest wydajność degradacji. Zależy to głównie od powierzchni dostępnej do zasiedlenia. Ważne są tutaj warunki przepływu w belkach. Bakterie są zaopatrywane w wystarczającą ilość składników odżywczych tylko przy dobrym przepływie. Media filtracyjne są w ciągłym ruchu, dzięki czemu tylko najbardziej odporne szczepy bakterii kolonizują duże powierzchnie filtracyjne. Unika się niepożądanych ciągłych warstw bakteryjnych, ponieważ nośniki są zawsze w kontakcie ze sobą, dzięki czemu następuje ciągła odnowa. Efektem ubocznym jest to, że zapewnia to ciągłe czyszczenie, ponieważ brud nie przylega do mediów filtracyjnych.
Łatwa konserwacja i wysoka wydajność
Maksymalne natężenie przepływu wody wynosi 13 000 l/h. W zależności od wydajności podłączonej pompy, woda może być pompowana na wysokość do 3 metrów. Ten filtr ciśnieniowy do oczka wodnego posiada nieskomplikowany system samoczyszczenia: Z jednej strony ten system filtrów posiada wskaźnik zabrudzenia, a z drugiej wygodną funkcję "czyszczenia". Ponadto filtry można bardzo łatwo wyjąć za pomocą korby bez konieczności otwierania systemu. W przypadku silnego zabrudzenia akcesoria można również łatwo wyjąć i wyczyścić po otwarciu pokrywy. Dzięki wysokiej wydajności czyszczenia ten system filtrów do oczek wodnych jest łatwy w instalacji, obsłudze i konserwacji.
Instrukcje montażu:
Zgodnie z dyrektywą VDE wszystkie urządzenia elektryczne muszą być instalowane w bezpiecznej odległości co najmniej 2 metrów od wody.
Instrukcje bezpieczeństwa
Uwagi ogólne
Przed pierwszym użytkiem należy przeczytać i przestrzegać instrukcji obsługi i instrukcji bezpieczeństwa.
To urządzenie nie jest przeznaczone do użytku przez osoby (w tym dzieci) o ograniczonych zdolnościach fizycznych, sensorycznych lub umysłowych, lub nieposiadające doświadczenia i/lub wiedzy, chyba że będą one nadzorowane lub zostaną poinstruowane w zakresie korzystania z urządzenia przez osobę odpowiedzialną za ich bezpieczeństwo.
Dzieci powinny być nadzorowane, aby upewnić się, że nie bawią się urządzeniem.
Ryzyko uszkodzenia oczu i skóry
Promieniowanie UV-C generowane przez specjalne lampy jest niebezpieczne. Bezpośredni kontakt z oczami lub skórą może prowadzić do urazów. Nigdy nie patrz bezpośrednio w światło UV-C.
Ryzyko porażenia prądem
Zasilanie systemu filtrującego (obwód używanego gniazdka) musi być wyposażone w wyłącznik różnicowoprądowy (RCD) o znamionowym prądzie różnicowym nie większym niż 30 mA. Gniazdo, do którego podłączony jest kabel, powinno być chronione osłoną odporną na warunki atmosferyczne i znajdować się w odległości co najmniej 2 metrów od stawu ogrodowego.
Urządzenie nie nadaje się do użytku w basenach, brodzikach wszelkiego rodzaju i innych zbiornikach wodnych, w których podczas pracy mogą przebywać ludzie. Używanie urządzenia, gdy w strefie zagrożenia znajdują się ludzie, jest niedozwolone.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac instalacyjnych lub konserwacyjnych należy wyłączyć urządzenie i odłączyć zasilanie, wyciągając wtyczkę sieciową.
Przed uruchomieniem należy upewnić się, że napięcie sieciowe odpowiada napięciu znamionowemu podanemu na tabliczce znamionowej.
Jeśli urządzenie jest uszkodzone, nie wolno go używać.
Producent
WilTec Wildanger Technik GmbH
- Wilhelm-Lexis-Str. 8
- 52249 Eschweiler
- DE
service@wiltec.info
Properties "SunSun CPF-50000 Filtr ciśnieniowy do stawu, wydajność 13 000 l/h / moduł UVC 55 W, filtr ciśnieniowy do stawu z ruchomym złożem, biologiczny system oczyszczania stawu"
| Długość kabla (m): | 5 Meter |
|---|---|
| Główny materiał: | ABS, PP, PC |
| Kolor: | czarny |
| Maks. ciśnienie (bar): | 0.3 Bar |
| Maks. temperatura: | 35 °C |
| Min. temperatura: | 4 °C |
| Napięcie sieciowe/częstotliwość (V~/Hz): | 220–240 V / 50 Hz |
| Pojemność zbiornika (l): | 170 Liter |
| Przekrój kabla (mm²): | 3 x 0,75 mm² |
| Przepływ (l/h): | 13000 Liter |
| Rodzaj kabla: | H05RN-F |
| Rodzaj produktu: | filtr ciśnieniowy do stawu |
| Stopień ochrony (IP): | IP44 |
| Volumen: | 170 l |
| Wielkość stawu bez ryb: | 100000 Liter |
| Wydajność UVC: | 55 Watt |
| Wymagana bateria: | Nie |
| Wymiary: | 750 x 750 x 910 mm |
| Zasilanie wejściowe: | 55 Watt |
| empfohlene Durchflussmenge: | 10.000 l/h |
| Wielkość stawu z rybami: | 50000 Liter |












































